Düzce'de Deprem : İstanbul'dan hissedildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Düzce'de Deprem : İstanbul'dan hissedildi
Abone ol
Düzce de meydana gelen çevre illerden hissedildi.

Kandlli Rasahanesi'nin verilerinde göre saat 15.40 civarında yerin 7.9 km derinliğinde merkez üssü Düzce/Yayakbaşı olan 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.   AFAD'tan yapılan açıklamaya göre ise merkez üssü Düzce olan yerin 18.5 km derinliğinde  depremin 5.0 büyüklüğünde olduğu belirtildi. Depremle ilgili can ve mal kaybıyla ilgili henz bir bilgi alınmazken deprem bölgede büyük paniğe neden oldu.

Düzce Valisi Cevdet Atay, ilk bilgilere göre, depremde can kaybı olmadığını, yıkılan bir yer bulunmadığını, ekiplerin sahada olduğunu bildirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu deprem ile ilgili yaptığı açıklamada, “Düzce'de, saat 15.40’ta gerçekleşen 5,0 büyüklüğünde depremin ardından Valiliğimiz, AFAD ve 112 ekiplerine ulaşan herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır” ifadelerini kullandı.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise ,“Düzce merkezli gerçekleşen depremden etkilenen bütün illerimize geçmiş olsun. İstanbul’da şu ana kadar olumsuz bir gelişme yaşanmadı” ifadelerini kullandı.

(Fotoğraf : Evrensel gazetesi )

 

Anahtar Kelimeler:
İstanbul'da deprem : Kandili ve AFAD verileri paylaştıÖnceki Haber

İstanbul'da deprem : Kandili ve AFAD ver...

Düzce Depremi yeni bir felaketin habercisi mi ?Sonraki Haber

Düzce Depremi yeni bir felaketin haberci...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!