Dikkat: Meteorolojiden 20 kente 'sarı', 4 kente 'turuncu' kodlu uyarı!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Dikkat: Meteorolojiden 20 kente 'sarı', 4 kente 'turuncu' kodlu uyarı!
Abone ol
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 24 kent için uyarı yayımladı. Bunların 20'si sarı kodlu, 4'ü ise turuncu kodlu olarak paylaşıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Adana, Artvin, Bursa, Giresun, Hatay, Mersin, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, Kahramanmaraş, Ordu, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Yalova ve Osmaniye için sarı kodlu uyarı yayınladı. Bartın, Sakarya, Zonguldak ve Düzce için ise turuncu kodlu uyarı yapıldı.

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; Marmara, Karadeniz, İç Anadolu, Akdeniz ve Doğu Anadolu bölgeleri gök gürültülü sağanak yağışın etkisi altında. Yağışların Marmara'nın doğusu, Karadeniz kıyıları, Karabük, Kastamonu, Sivas, Adana, Osmaniye, Kırklareli, Tokat, Yozgat, Kayseri, Hatay ve Kahramanmaraş'ta kuvvetli olması bekleniyor. Diğer yandan Marmara, Kuzey Ege ve orta Karadeniz çevrelerinde kuvvetli poyraz etkili olacak. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 4 ila 8 derece altında seyretmesi tahmin ediliyor.

Sarı ve turuncu kodlar ne anlama geliyor?

Sarı, havada potansiyel tehlike durumuna işaret ediyor. Tahmin edilen meteorolojik hadise olağan dışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli davranılması uyarısında bulunuluyor. Turuncu kod ise hava durumunun tehlikeli olduğunu belirtir. Tahmin edilen meteorolojik olay sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir.

Anahtar Kelimeler:
Anadolu Ajansı böyle duyurdu: Erdoğan Türkiye'ye gittiÖnceki Haber

Anadolu Ajansı böyle duyurdu: Erdoğan Tü...

KKM boşa çıktı: Dolar tarihi rekorunu kırdı!Sonraki Haber

KKM boşa çıktı: Dolar tarihi rekorunu kı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!