Çocuk parkları özelleştiriliyor: "Ücretli olacak"

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çocuk parkları özelleştiriliyor: "Ücretli olacak"
Abone ol
AK Partili Tuzla Belediyesi çocuk parklarını özelleştirme kararı aldı. CHP'li üyeler çocuk parklarının ücretli olacağını söyleyerek karara tepki gösterdi.

İstanbul’un Tuzla ilçesinde AK Partili belediyenin kararı tepki çekti. Tuzla Belediyesi, ilçede bulunan ve kullanılmayan park alanlarını ‘yap-işlet-devret’ modeliyle ihaleye çıkaracak. Bu teklifle birlikte ihaleye çıkan park alanlarının 30 yıla kadar süreyle işletmesi özel şirketlere verilecek.

Cumhuriyet’ten Hazal Ocak’ın haberine göre; teklif AK Partili meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi. CHP’li üyeler ise karara şerh koyarak tepki gösterdi. CHP’li Meclis Üyesi Ülkü Sakalar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada çocuk parklarının ücretli hâle geleceğini söyleyerek, „Kabul edilebilir bir teklif değildir. Kamu yararı olmayan bu teklifi kabul etmiyoruz. Parklar özel işletmeye açılamaz. Bu ihaleyle park alanlarına kafe, restoran ya da halı saha yapılmasının önü açıldı. Çocukların park alanı ücretli hale gelecek. Birileri çocukların park alanından para kazanacak.“ ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
Muharrem İnce'nin WhatsApp mesajı partiyi karıştırdı: Mesaj ortaya çıktıÖnceki Haber

Muharrem İnce'nin WhatsApp mesajı partiy...

Ali Babacan'a 'ulu önder Abdullah Gül' sorusuSonraki Haber

Ali Babacan'a 'ulu önder Abdullah Gül' s...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!