İstanbul
19 Haziran, 2024, Çarşamba
 • DOLAR
  32.62
 • EURO
  35.12
 • ALTIN
  2441.2
 • BIST
  10471.32
 • BTC
  65304.69$

Ceyda Karan BirGün'den istifa etti


Ceyda Karan BirGün'den istifa etti
Gazeteci Ceyda Karan, Sputnik'te grev sürerken programına devam edeceğini açıklamasının ardından gelen tepkiler sonrası BirGün'den istifa etti. Karan, “Birgün Gazetesi’ni alet etmeyin. Pazartesi akşamı İbrahim Varlı’ya istifamı bildirdim” dedi.

Sputnik Türkiye’de işten atılan gazetecilerin grevi sürerken, Radyo Sputnik’teki programa devam edeceğini açıklayan ve ‘grev kırmak’la eleştirilen Gazeteci Ceyda Karan, BirGün’den istifa ettiğini duyurdu.

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), Sputnik Türkiye yönetimi ile sürdürdüğü toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine grev kararı almış, kararın ilanından sonra Sputnik, TGS üyesi 24 çalışanını işten çıkarılmıştı. Grev devam ederken Radyo Sputnik’te yapılan anonslarda Ali Çağatay, Ceyda Karan, Mahir Boztepe, Erdal Kaplanseren ve Serhat Ayan’ın da aralarında olduğu isimlerin yeni yayın döneminde mikrofon başında olacaklarının duyurulmasının ardından “Programcılar grevi kıracak mı?” sorusu gündeme gelmişti.

Radyo Sputnik’te yayına başlayacağını duyuran gazeteci Ceyda Karan, “En başından bu yana sağlık ve ikamet koşullarım ile siyasi tutumumu vurguladığım genç meslektaşların bilgisi ve onayıyla yürüttüğüm sürecin ardından Eksen yayınlarına başlıyorum. Bu süreçte tıpkı Cumhuriyet gazetesinde olduğu gibi sendikanın uyguladığı siyaset ve stratejik tutum hayal kırıklığı yaratmıştır. Genç meslektaşlarıma Türk medyasındaki meslek yaşamlarında başarılar diliyorum” demiş, Karan’ın açıklaması tepki çekmişti.

‘BİRGÜN’Ü ALET ETMEYİN, İSTİFAMI BİLDİRDİM’

Sosyal medya hesabından bugün bir açıklama daha yapan Ceyda Karan “Birgün Gazetesi’ni alet etmeyin. Pazartesi akşamı İbrahim Varlı’ya istifamı bildirdim” dedi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!