BOTAŞ'tan gaz depoları ve borç iddialarına ilişkin açıklama

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
BOTAŞ'tan gaz depoları ve borç iddialarına ilişkin açıklama
Abone ol
Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'den (BOTAŞ), doğalgaz depolarının beklenenden daha az dolu olduğu iddialarına ilişkin olarak, "Depolar yaz dönemlerinde doldurulup kış dönemlerinde ihtiyaca göre kullanılmaktadır. Depo doluluk oranları kış koşullarına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Mevcut durumda ortaya çıkan kış koşullarındaki doğal gaz talebini karşılamak adına doğal gaz depolarımız planlamalarımız çerçevesinde azami seviyede kullanılmaktadır" dedi.

 

Kurumun Twitter hesabından yapılan açıklamada,şu ifadeler kullanıldı : 


"Türkiye’nin yaz dönemi doğal gaz talebi uzun dönemli doğal gaz alım ve satım anlaşmalarımıza bağlı boru ve LNG arz kaynaklarından sağlanmaktadır. Yaz döneminde doğal gaz depolama tesislerimizde depolama yapılmakta olup her yıl olduğu gibi bu yıl da planlamalarımız kapsamında depolama tesislerimizde azami miktarda doğal gaz depolanmıştır. İhtiyaç duyulan günlerde doğal gaz depolarından gaz kullanımı yapılmaktadır."

Açıklamada ayrıca, doğal gaz tedarikindeki aksamada borç nedeniyle kesintiler olduğu iddiaları da yalanlanarak, İran dahil hiçbir ülkeye borç bulunmadığı bildirildi.

Doğal gaz depolarının beklenenden daha az dolu olduğu iddialarına ilişkin ise "Depolar yaz dönemlerinde doldurulup kış dönemlerinde ihtiyaca göre kullanılmaktadır. Depo doluluk oranları kış koşullarına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Mevcut durumda ortaya çıkan kış koşullarındaki doğal gaz talebini karşılamak adına doğal gaz depolarımız planlamalarımız çerçevesinde azami seviyede kullanılmaktadır" açıklaması yapıldı.

Anahtar Kelimeler:
Biden'dan, gazeteciye küfür : Aptal o..... çocuğuÖnceki Haber

Biden'dan, gazeteciye küfür : Aptal o......

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan kar açıklamasıSonraki Haber

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan kar açıklaması

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!