Bildirici havuz medyasına sordu: DEMET VE ALİŞAN’DA 15 DAKİKA 14 BİN LİRA

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bildirici havuz medyasına sordu: DEMET VE ALİŞAN’DA 15 DAKİKA 14 BİN LİRA
Abone ol
Faruk Bildirici, televizyon programlarının doktorlara uyguladıkları ücret tarifesinin listesini paylaştı.

Faruk Bildirici, doktorlara uygulanan ücret tarifini sordu.

Medya ombudsmanı Faruk Bildirici, bugünkü yazısında televizyonlardaki sağlık ve life style gibi programlara çıkan doktor, avukat, çeşitli alanlarda uzman kişilerin belli bir ücret ödediğine ilişkin duyumlarını paylaşarak bir ücret tarife listesi paylaştı.

bildirici-paylasti-tv-programlarinda-doktorlara-uygulanan-ucret-tarifesi-ne-829868-1.

Bildirici, şunları kaydetti:

"Bana gönderilen ücret listesinde FOX TV’de yayımlanan ‘Çağla Şikel ile Yeni Bir Gün’ programına 15 dakika çıkmanın ücreti 28 bin 750 lira, Star’da yayımlanan ‘Demet ve Alişan ile Sabah Sabah’ programının 15 dakikası için ise 16 bin 100 lira alındığı belirtiliyordu. ‘Çağla Şikel ile Yeni Bir Gün’ programı yetkililerine ulaşamadım. Ama bir doktor arkadaşım Demet Akalın ile Alişan’ın programını hazırlayanlarla görüştü, ona verdikleri bilgi şöyle:

"Programa 15 dakika çıkmak için aldığımız ücret 14 bin lira. Şirket adına fatura kesilmesini isterseniz KDV’yi de ekleriz. Soruları siz önceden hazırlayıp bize veriyorsunuz, programda o sorular size yöneltiliyor. Ama ocak ve şubat ayları doldu, sizi daha sonrası için sıraya alabiliriz.

Bu görüşmelerden sonra uygulamayla ilgili fikir edinilmesi amacıyla -ücret rakamlarını kapatarak- yayımladığım tarife listesinde güncel olmayan bölümler de olduğunu belirtmeliyim. Show TV’deki “Kendine İyi Bak” ve “Hayat Güzeldir” programlarının yerini de artık “Dr. Ender Saraç ile Sağlıklı Günler” programı aldı.

Ama tarife listesinde FOX, Star, Kanal D, CNN Türk, Show TV, A Haber ile ilgili belirtilen rakamlar aşağı yukarı doğru. Tabii bunun dışındaki kanallarda da ücretli sağlık ve life style programları yayımlanıyor. Bu programlarda sadece doktorlar da değil, avukatlar, çeşitli alanlardan uzmanlar ve işinsanlarından da para alınıyor."

Anahtar Kelimeler:
1 yılda 3 bin 362 kişiye yaşam hakkı ihlaliÖnceki Haber

1 yılda 3 bin 362 kişiye yaşam hakkı ihl...

Itır Esen'e büyük tepkiSonraki Haber

Itır Esen'e büyük tepki

Yorum Yazın