Barış Yarkadaş: Kılıçdaroğlu devleti yönetmeye hazırlanıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Barış Yarkadaş: Kılıçdaroğlu devleti yönetmeye hazırlanıyor
Abone ol
Korkusuz yazarı Barış Yarkadaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Cumhurbaşkanı seçildiği takdirde" ilk üç ayda yapacaklarına dair çalıştığını yazdı.

Korkusuz yazarı Barış Yarkadaş, bugünkü köşesinde "Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Fox TV" başlıklı bir yazı kaleme aldı. Yarkadaş, yazısına Fox TV’nin Ekrem İmamoğlu haberi üzerinden dönen tartışmaları konu alarak başladı. Bu kısımda İmamoğlu’nun İstanbul’da sel yaşanırken tatilde olmasını eleştiren Yarkadaş, Fox TV’ye de destek çıktı ve "AKP iktidarı Türkiye’nin tüm ayarlarını bozduğu için artık hiç kimse eleştirilmek istenmiyor. Bu AKP’nin yarattığı bir kültürdür! AKP bu bağlamda tüm kişi ve kurumları kendisine benzetmeyi başarmıştır" dedi.

Daha sonra yazısına "Kılıçdaroğlu devleti yönetmeye hazırlanıyor" başlığıyla devam eden Yarkadaş şu ifadeleri kullandı:

"Kılıçdaroğlu, şu sıralar "Cumhurbaşkanı seçildiği takdirde" ilk üç ayda nelerin yapılması gerektiği üzerine çalışıyor. Masasında büyükelçilerin görev sürelerinin düzenlemesi ve emeklilik yaşlarının uzatılmasından, Mavi Vatan, Suriye ve Kıbrıs’a dair onlarca dosya var.

"CHP lideri, aynı zamanda eğitim-öğretim konularına da yoğunlaşıyor. Önümüzdeki günlerde ise emekli bürokratlar, emekli valiler ve emekli emniyet müdürleriyle görüşmeyi ve güvenlik konularında fikir alışverişi yapmayı planlıyor.

"Kısacası; Kılıçdaroğlu devleti yönetmeye hazırlanıyor."

Anahtar Kelimeler:
Interpol tarafından aranan Avustralyalı uyuşturucu baronu KKTC’de tutuklandıÖnceki Haber

Interpol tarafından aranan Avustralyalı...

Abdulkadir Selvi'den çarpıcı iddia: AB ülkeleri Kılıçdaroğlu'na operasyon mu çekiyor?Sonraki Haber

Abdulkadir Selvi'den çarpıcı iddia: AB ü...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!