Bakan açıkladı: Sosyal konut projesine kimler başvurabilecek?

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bakan açıkladı: Sosyal konut projesine kimler başvurabilecek?
Abone ol
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal konut projesine İstanbul'da aylık geliri 16 bin liranın, diğer illerde ise aylık geliri 14 bin liranın altında olanların başvurabileceğini söyledi. Kurum, aylık taksitlerin asgari ücretlinin ödeyebileceği bir tutar olacağını ileri sürdü.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin ardından gazetecilere açıklama yaptı.

Sosyal konut projesine kimlerin katılabileceğini açıklayan Kurum şöyle dedi: 

"İstanbul'da aylık geliri 16 bin, diğer illerde 14 bin liranın altında olanlar başvuru yapabilecek. Aylık taksitleri, asgari ücretlinin ödeyebileceği bir tutar olacak. Eşinin de çalıştığını düşünelim. Bir hane gelirinin yüzde 30'u konut harcamasıdır. Ödemelerin toplam hane gelirinin yüzde 30'unu aşmaması gerekiyor. Ayrıca 30 yaş altı gençlere yaklaşık yüzde 20 kontenjan ayrılacak. Yaş skalası ve bir oran belirleyeceğiz. Diyelim ki konut projesine giremediniz, arsaya başvurup kendi evinizi de yapabileceksiniz. Yeni evliler, diye bir kategori olmayacak, onlardan kastımız gençler. 240 aya kadar da vade imkanı olacak" dedi.

Anahtar Kelimeler:
En çok değiştirilen isimler belli oldu!Önceki Haber

En çok değiştirilen isimler belli oldu!

EYT için tarih verildiSonraki Haber

EYT için tarih verildi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!