Bahçeli AYM'yi hedef aldı, Savcılığa seslendi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bahçeli AYM'yi hedef aldı, Savcılığa seslendi
Abone ol
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP iddianamesini reddeden AYM'nin kapatılmasını istedi ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına seslendi.

Cumhur İttifakı ortağı MHP'nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli HDP'nin kapatılma davasında iddianamenin iade edilmesiyle ilgili tepki gösterdi. Bahçeli yaptığı açıklamada, "Artık AYM'nin de kapatılması ertelenemez bir hedef olmalıdır" ifadeleriyle Anayasa Mahkemesini hedef aldı.

"AYM kapatılmalı" çağrısı

Anayasa Mahkemesinin (AYM) HDP iddianamesini iade etmesine ilişkin açıklama yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sert tepki gösterdi. AYM'nin kapatılmasını öneren Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

"Anayasa Mahkemesi hukukun üstünlüğünden mi yanadır, yoksa bölücülüğün mü şakşakçısıdır? HDP'nin kapatılması kadar Anayasa Mahkemesi'nin de kapanması artık ertelenemez bir hedef olmalıdır."

Savcılığa talimat niteliğinde sözler

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına da talimat verir nitelikte sözler sarf eden Bahçeli, "Beklentimiz, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, iddianameyi yeni baştan düzenleyip tekraren HDP'yi kapatma davasını açmasıdır." dedi. 

Anahtar Kelimeler:
Türkiye'den ABD'nin 'İnsan Hakları Raporu'na tepkiÖnceki Haber

Türkiye'den ABD'nin 'İnsan Hakları Rapor...

Randevu var ama aşı yokSonraki Haber

Randevu var ama aşı yok

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!