ASELSAN'dan 'satış görüşmeleri' iddialarına yanıt

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ASELSAN'dan 'satış görüşmeleri' iddialarına yanıt
Abone ol
Türkiye’nin en büyük, yıllık satışlara göre de dünyanın 50. büyük savunma sanayii şirketi ASELSAN’ın Birleşil Arap Emirlikleri ile görüşmeleri yaptığı yönünde haberler yalanlandı.


Uluslararası medya kuruluşlarında ASELSAN'ın Birleşik Arap Emirlikleri'ne satılacağı yönünde iddialar yer aldı.


Dünya'dan Mehmet Kaya'nın haberine göre ASELSAN’dan, 7 Aralık gecesi konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:


 
“Bazı basın yayın organlarında, ASELSAN’ımız ile ilgili kaynağı belli olmayan iddialar dile getirilmektedir. Halkımızın bağışları ile kurulmuş, çoğunluk hissesine Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının sahip olduğu Şirketimiz hakkındaki bu iddiaların hiçbir gerçeklik payı taşımadığını belirtmek isteriz. Halkımızın gurur kaynağı ASELSAN hakkındaki gerçek dışı iddialara ve bu iddiaları kaynak göstererek yapılan haber ve paylaşımlara karşı tüm hukuki haklarımız saklıdır.”
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) veliaht prensi ve prens ile görüşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a savunma sanayi kuruluşları hakkında uyarılarda bulunmuştu. 

Kılıçdaroğlu, "Buradan Erdoğan'a ve BAE veliaht prensine de söylüyorum. Ordunun HAVELSAN'ına, ROKETSAN'ına ASELSAN'ına el koyarsanız, satarsanız fitil fitil burnunuzdan getiririm" demişti. 

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının yankıları sürerken, dün konuyla ilgili bir haber medyaya yansıdı. Bloomberg kaynaklı haberde, Birleşik Arap Emirlikleri yetkililerinin pazartesi günü ASELSAN da dahil olmak üzere Ankara merkezli savunma sanayi şirketleriyle görüştüğü öne sürüldü. 


 
İddiaya göre, Bloomberg’e konuşan üst düzey bir yetkili, BAE heyetinin pazartesi günü Savunma Sanayii Başkanlığı ile bir araya geldiğini ve ardından isminin açıklanmaması koşuluyla ASELSAN da dahil olmak üzere Ankara merkezli savunma şirketleriyle görüştüğünü aktardı.

Anahtar Kelimeler:
Avrasya Araştırma şirketi son anket sonuçlarını paylaştıÖnceki Haber

Avrasya Araştırma şirketi son anket sonu...

Çin, ülke genelindeki kutlamalar için 'hava durumu'nu değiştirdiSonraki Haber

Çin, ülke genelindeki kutlamalar için 'h...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!