Anne karnındaki bebekler lahanaya yüz ekşitiyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Anne karnındaki bebekler lahanaya yüz ekşitiyor
Abone ol
Yüksek besleyici değerler ve içerdiği vitaminler nedeniyle sağlığa faydalarıyla bilinen lahana, ne yazık ki tadıyla sevilen sebzeler arasında değil. Yapılan bir araştırma lahananın güçlü tadının fetüslerde dahi hoşnutsuzluk yarattığını ortaya koydu.

Sputnik'te yer alan habere  göre, Durham Üniversitesi'nden araştırmacılar, anne karnındaki bebeklerin farklı tatlara nasıl tepki verdiğini inceledi. Ultrason taramasıyla yapılan araştırmada bebeklerin lahana gibi yiyeceklerin acı tatına yüzlerini ekşiterek tepki gösteriği ortaya çıktı.

Psychological Journal dergisinde yayınlanan makalede bilim insanları, annenin tükettiği yiyecek ve içeceklerden oluşan tat ve kokuların, 32 ila 36. gebelik haftaları arasında bebeği çevreleyen amniyotik sıvıda bulunduğunu belirtti.

Annelerden 4D ultrason görüntüleme sırasında herhangi bir şey tüketmemesini isteyen bilim insanları, denek anneleri iki gruba ayırdı. Birinci gruptaki annelere havuç tadı içeren bir kapsül, ikinci gruptaki annelere ise lahana tadı veren kapsül verildi.

Kapsüllerin verilmesinden sonra ultrasonda bebeğin nasıl tepki verdiğini gözlemleyen araştırmacılar, havuç kapsülü alan annelerin karnındaki bebeklerde gülümseme ifadesi, lahana kapsülü verilen annelerin bebeklerinde ise yüz ekşitme ifadesi tespit etti.

Makalede, "Tek dozluk bir kapsülün anne tarafından tüketimi yoluyla aktarılan tatlara ceninlerin verdiği tepkinin ilk doğrudan kanıtını, kare kare fetal yüz hareketlerini ölçerek raporladık" denildi.

Anahtar Kelimeler:
AK Parti'den genel af açıklaması!Önceki Haber

AK Parti'den genel af açıklaması!

Selahattin Demirtaş duruşmaya saçlarını kazıtarak çıktıSonraki Haber

Selahattin Demirtaş duruşmaya saçlarını...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!