Anket: Cumhur İttifakı seçmeni ‘ekonomi kötüleşti’ diyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Anket: Cumhur İttifakı seçmeni ‘ekonomi kötüleşti’ diyor
Abone ol
MetroPOLL'ün son anketine göre AK Parti seçmeninin yüzde 40,8'i, MHP seçmeninin ise yüzde 58,1'i son bir yılda ekonomik durumunun kötüye gittiğini söyledi.

MetroPOLL Araştırma’nın son anketine göre; AK Parti veya MHP’ye oy vereceğini beyan eden vatandaşlar, ekonomik durumdan memnun değil. Bu pazar seçim olsa AK Parti’ye oy vereceğini söyleyen vatandaşların yüzde 40,8’i son bir yılda ekonomik durumunun kötüye gittiğini beyan etti. MHP’ye oy vereceğini söyleyenlerde ise bu oran yüzde 58,1 çıktı. AK Partililer arasında ‘ekonomik durumum son bir yılda iyileşti’ diyenlerin oranı yüzde 25,2’de, MHP’liler arasında ise yüzde 15,2’de kaldı.

Kararsızların yüzde 81'i 'ekonomi kötüleşti' diyenler

Dikkat çeken bir başka veri de kararsızlara dair. Kararsız olduğunu beyan eden seçmeni yüzde 81'i son bir yılda ekonomik durumunun kötüye gittiğini söyledi. Son bir yılda ekonomik durumunun iyiye gittiğini söyleyen kararsız seçmen oranı ise sadece yüzde 2,7. Bu durum, kararsız seçmenin ekonomik sebeplerle iktidar partisinden vazgeçtiği ancak muhalefeti de yeterli bulmadığı şeklinde yorumlandı.

Anketten çıkan sonuçlar şöyle:

Anahtar Kelimeler:
Cinsel ilişki için anlaşmışlardı: Taksim'de 350 bin euroları ve kol saatleri çalındıÖnceki Haber

Cinsel ilişki için anlaşmışlardı: Taksim...

Erdoğan'ın Lozan mesajında Yunanistan'a tepkiSonraki Haber

Erdoğan'ın Lozan mesajında Yunanistan'a...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!