Altılı masanın adayının ne zaman açıklanacağı belli oldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Altılı masanın adayının ne zaman açıklanacağı belli oldu
Abone ol
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Almanya'nın Duisburg kentinde gazetecilere açıklamada bulundu.

 "Seçime Hazırlık; Avrupa Hamle" toplantısında  6'lı masanın cumhurbaşkanı adayı ile ilgili sorulan soru  üzerine Karamollaoğlu, "Son toplantımızda bu kısaca gündeme geldi ama bizim prensip olarak aldığımız karar, seçim tarihi belli olduktan sonra cumhurbaşkanı adayını görüşüp açıklamak." ifadelerini kullandı.


"Yılbaşından sonra hadiselerin gelişmesine ve atmosfere bakarak bir açıklama yapabiliriz. Çünkü bu bizde de dünyada da bir alışkanlıktır, seçim tarihi belirlenmeden adaylar açıklanmaz." diyen Karamollaoğlu,konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı.
"Avrupa'da yaşayan Türklerin haklarını, ihtiyaçlarını, problemlerini çözecek bir milletvekili grubu olacak. Parlamentoda da böyle temsil edilecekler, Avrupa'da yaşayan Türkleri temsil edecekler. Bu sorun da böylece çözülür, Avrupa'daki Türklerin çözülemeyen sorunları da Meclis'in gündemine böylece sürekli gelir. Ayrıca atılması gereken adımlar varsa da ayrıca atılır."

Karamollaoğlu, Saadet Partisi olarak Avrupa'da yaşayan herkese ulaşmak istediklerini vurgulayarak, şunları söyledi:
"Biz Avrupa'da yaşayan bütün Türk vatandaşlarına ulaşmayı bir hedef olarak koyduk, herkese ulaşacağız. Avrupa'daki Türklerin sorunlarıyla ilgili, aynı zamanda ülkemizin problemleriyle de ilgili düşüncelerimizi, politikalarımızı aktarmak istiyoruz. Bunun için de destek bekliyoruz. Bir ilgi var ama bunun zirveye çıkabilmesi için benim talebim şu oldu, elini sıkmadığımız bir tane Türk vatandaşı kalmayacak."

Anahtar Kelimeler:
Amasya’da tiyatro oyuncularını taşıyan minibüs tıra çarptıÖnceki Haber

Amasya’da tiyatro oyuncularını taşıyan m...

Taksim'de sosyal medyada paylaşılan görüntülerle ilgili bir kişi gözaltına alındıSonraki Haber

Taksim'de sosyal medyada paylaşılan görü...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!