Alman büyükelçi bakanlığa çağrıldı: Dışişlerinden Almanya'ya sert kınama

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Alman büyükelçi bakanlığa çağrıldı: Dışişlerinden Almanya'ya sert kınama
Abone ol
Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığına çağrıldı. Bakanlıkta büyükelçiye Almanya’nın Federal Parlamento Başkan Yardımcısı Wolfgang Kubicki’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a söylediği sözler kınandı.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada "Almanya’nın Federal Parlamento Başkan Yardımcısı Wolfgang Kubicki’nin Aşağı Saksonya Eyalet seçim kampanyası kapsamında yaptığı bir konuşmada Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında kullandığı hakaretamiz ifadeleri en kuvvetli şekilde kınıyoruz" ifadeleri kullanıldı. Açıklamada, "Bu konudaki güçlü tepkimiz bugün Bakanlığımıza çağrılan Almanya’nın Ankara Büyükelçisi’ne de bildirilmiştir." denildi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Almanya’nın Federal Parlamento Başkan Yardımcısı Wolfgang Kubicki’nin Aşağı Saksonya Eyalet seçim kampanyası kapsamında yaptığı bir konuşmada Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında kullandığı hakaretamiz ifadeleri en kuvvetli şekilde kınıyoruz. Kubicki’nin bu kabul edilemez ifadeleri, adıgeçenin Parlamento Başkan Yardımcılığı konumuna yakışmadığı gibi, siyasi ahlak ve sorumluluktan da tamamen yoksundur. Bu yakışıksız ifadeler esasen Kubicki’nin siyasi ve ahlaki seviyesi hakkında fikir vermekte ve bayağılığını gözler önüne sermektedir. Bu konudaki güçlü tepkimiz bugün Bakanlığımıza çağrılan Almanya’nın Ankara Büyükelçisi’ne de bildirilmiştir."

Anahtar Kelimeler:
CHP'den 'Tutuklu Gazeteciler Raporu' açıklaması!Önceki Haber

CHP'den 'Tutuklu Gazeteciler Raporu' açı...

İngiltere'den vatandaşlarına 'Türkiye'ye seyahat' uyarısı: Şehir isimleri verildi!Sonraki Haber

İngiltere'den vatandaşlarına 'Türkiye'ye...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!