AKP'nin Dilipak'a açtığı davada karar

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
AKP'nin Dilipak'a açtığı davada karar
Abone ol
AKP Kadın Kolları ve KADEM Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak'a, İstanbul Sözleşmesi ile ilgili yazdığı yazı için açılan davada karar verildi.

Abdurrahman Dilipak, Yeni Akit’te, İstanbul Sözleşmesi ile ilgili yazdığı "AKP'nin papatyaları" başlıklı yazısında “AK Parti içindeki AKP’liler, FETÖ’nün zihniyet ikizi gibi davranıyorlar. Hem uluslararası fonlarla destekleniyorlar hem de kamu fonlarını kullanıyorlar. Malum ‘Yeşil Sermaye’ de bunlara sponsor olabiliyor. Koç kadar, Sabancı kadar, Eczacıbaşı kadar bizim ‘Yeşil sermaye’ davasına sadakat gösterip, bu fahişelere ve onların türevlerine karşı seslerini yükseltebilecekler mi? Konfeksiyoncu, gıda zinciri, finans kuruluşu, ses ver Türkiye! Ne bekliyorsunuz!" demişti. Söz konusu yazıda AKP’li kadınlara hakaret edildiği gerekçesiyle dava açıldı.

Ankara 35. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada Dilipak’a 100 bin liralık manevi tazminat cezası verildi.

Kararın ardından Dilipak’ın avukatı “Ceza davası ile bağlı kalınması yerleşik içtihatlar gereği gerekmektedir. Bu nedenle mahkemenin ara karardan dönmesini talep ediyoruz” dedi.

Dilipak’ın verdiği savunma şu şekilde :  :

“Ceza dosyasının bekletici mesele yapılmasını talep ediyorum çünkü bu yazıların yazılmasından önce istişare toplantılarında bulundum. Hatta İsrafil Kışla ve Yalçın Koçak, Erman Tuncer ve Sırrı Çağlar’ın da konuya ilişkin tanık olarak dinlenmesini talep ediyorum. Çünkü bu kişiler ceza dosyasına dayanak soruşturma aşamasında tanıklıklarına başvurulmuştur. İlgili ceza dosyasındaki yargılamada matufiyet konusundaki tüm itirazlar değerlendirilecektir bu sebeple mahkemenizdeki yargılamada bu hususun tespiti şart olduğundan bekletici mesele yapılmalıdır. ”

Savunmaların arından Abdurrahman Dilipak’a 100 bin liralık manevi tazminat cezası verildi.

Anahtar Kelimeler:
Müslüme'nin dedesiyle ilgili önemli iddia : Başka bir tecavüzden dolayı tutuklandı !Önceki Haber

Müslüme'nin dedesiyle ilgili önemli iddi...

Cumhurbaşkanı’na hakaret iddiasıyla yargılanan Genco Erkal'ın savunmasının tam metniSonraki Haber

Cumhurbaşkanı’na hakaret iddiasıyla yarg...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!