AKP’li başkandan tepki çeken sözler: Ne kadar gay varmış haberimiz yok ya…

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Abone ol
Kocaeli'nin AKP'li Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, ilçeden Kanada’ya giden gençler için , "Dilovası'nda ne kadar gay varmış haberimiz yok ya. İltica etmek için biz gayiz de bizim cinsel haklarımıza saldırı var da burada geçinemiyoruz diyorlar ya. Böyle bir şey var mı ya" sözleri büyük tepki çekti.

Kocaeli’nin AKP’li Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’in Aralık ayı belediye meclisi toplantısında gençler için sarf ettiği sözler tepki çekti.

 

Aralık ayı belediye meclisi toplantısında söz alan Saadet Partili meclis üyesi Turan Tekgül’ün vatandaşı dar boğaza sürükleyen zamlarla ilgili konuşmasını bölen Hamza Şayir, , “Bakın burada milliyetçiyim diye geçinen ilçe başkanlarına da söylüyorum; Çocuklarınızı buraya gönderirken belli bir posterin altında fotoğraf çektiriyorsunuz. Sonra üyelik yaptırıyorsunuz. İlgili parti hangisiyse üyelik sildirip oradan üye yaptırıyorsunuz. Sonra gittiğiniz yerde sanal bir manşet yapıyorsunuz. Dilovası’nda ne kadar gay varmış haberimiz yok ya. İltica etmek için biz gayiz de bizim cinsel haklarımıza saldırı var da burada geçinemiyoruz diyorlar ya. Böyle bir şey var mı ya” diye konuştu. Şayir’e toplantı salonundan tepkiler yükseldi.

 

Yaşanan olaya tepki gösteren merhum Dilovası CHP İlçe Başkanı Kerem Aydemir’in kızı, millet ittifakı ile Saadet Partisi meclis üyesi seçilen İnci Aydemir oturumu terk etti. Şayir’in konuşmaları üzerine sosyal medya hesapları üzerinden verilen meclis canlı yayını kesildi. 

Dilovası’nda 2020 yılı içerisinde yaklaşık 2 bin kişinin Kanada’ya göç ettiği iddia ediliyor.

Anahtar Kelimeler:
Çin, ülke genelindeki kutlamalar için 'hava durumu'nu değiştirdiÖnceki Haber

Çin, ülke genelindeki kutlamalar için 'h...

Sigaraya zam geldi : İşte yeni fiyatlarSonraki Haber

Sigaraya zam geldi : İşte yeni fiyatlar

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!