İstanbul
01 Aralık, 2023, Cuma
 • DOLAR
  28.92
 • EURO
  31.52
 • ALTIN
  1891.2
 • BIST
  7948.6
 • BTC
  37799.172$

Ahmet Şık: AKP ve MHP bu dönemden sonra darmaduman olacak

TİP Milletvekili Ahmet Şık, katıldığı canlı yayında "Hepsi suç örgütü üyesi olmaktan yargılanacak bir yapıdan bahsediyoruz. AKP bu nedenle kapatılacak. AKP bir siyasi parti muamelesi görmeyecek bu dönem kapanırsa" ifadelerini kullandı.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, Medyascope yayınında Ruşen Çakır’ın konuğu oldu. HDP, EMEP, TİP, TÖP, EHP ve SMF'nin bir araya gelerek oluşturduğu Emek ve Özgürlük İttifakı’nın ‘yurttaşın sigortası’ olacağını söyleyen Şık, "Şimdiki muhalefet iktidara gelirse, o zaman yurttaşlar adına nasıl muhalefet yapılırmış bunu Emek ve Özgürlük İttifakı gösterecek" dedi.

Muhalefeti AKP ve MHP’ye bırakmayacaklarını söyleyen Şık, "Onlar zaten darmaduman olacaklar. Hepsi suç örgütü üyesi olmaktan yargılanacak bir yapıdan bahsediyoruz. Temiz olanları, suça bulaşmamış olanları Meclis’te kalsın ona bir şey demiyoruz ama AKP bu nedenle kapatılacak. AKP bir siyasi parti muamelesi görmeyecek bu dönem kapanırsa. AKP için siyasi parti kılığına girmiş bir suç örgütü diyecekler. Bütün suçları anlatılacak orada. Şu anki muhalefet iktidara gelirse, yurttaşın menfaatini, eşit yurttaşlık temelinde inşa edilecek bir devletin menfaatini orada temsil edecek olan Emek ve Özgürlük İttifakı olacak" ifadelerini kullandı.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!