Ahmet Şık: AKP ve MHP bu dönemden sonra darmaduman olacak

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Abone ol
TİP Milletvekili Ahmet Şık, katıldığı canlı yayında "Hepsi suç örgütü üyesi olmaktan yargılanacak bir yapıdan bahsediyoruz. AKP bu nedenle kapatılacak. AKP bir siyasi parti muamelesi görmeyecek bu dönem kapanırsa" ifadelerini kullandı.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, Medyascope yayınında Ruşen Çakır’ın konuğu oldu. HDP, EMEP, TİP, TÖP, EHP ve SMF'nin bir araya gelerek oluşturduğu Emek ve Özgürlük İttifakı’nın ‘yurttaşın sigortası’ olacağını söyleyen Şık, "Şimdiki muhalefet iktidara gelirse, o zaman yurttaşlar adına nasıl muhalefet yapılırmış bunu Emek ve Özgürlük İttifakı gösterecek" dedi.

Muhalefeti AKP ve MHP’ye bırakmayacaklarını söyleyen Şık, "Onlar zaten darmaduman olacaklar. Hepsi suç örgütü üyesi olmaktan yargılanacak bir yapıdan bahsediyoruz. Temiz olanları, suça bulaşmamış olanları Meclis’te kalsın ona bir şey demiyoruz ama AKP bu nedenle kapatılacak. AKP bir siyasi parti muamelesi görmeyecek bu dönem kapanırsa. AKP için siyasi parti kılığına girmiş bir suç örgütü diyecekler. Bütün suçları anlatılacak orada. Şu anki muhalefet iktidara gelirse, yurttaşın menfaatini, eşit yurttaşlık temelinde inşa edilecek bir devletin menfaatini orada temsil edecek olan Emek ve Özgürlük İttifakı olacak" ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
Erdoğan'ın 'Hindistan Müslümanlarından gelen yardım' sözlerine Emrah Safa Gürkan'dan yanıtÖnceki Haber

Erdoğan'ın 'Hindistan Müslümanlarından g...

Sineren: Rüşvet çarkına dâhil olmadığım için SPK tarafından verilen cezaların muhatabıyımSonraki Haber

Sineren: Rüşvet çarkına dâhil olmadığım...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!