Ahmet Hakan: Yazdıklarım ortadadır, hep gereğini yaptım

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ahmet Hakan: Yazdıklarım ortadadır, hep gereğini yaptım
Abone ol
Ahmet Hakan yazısında Erdoğan’ın "Ahmet Bey gereğini yapıyor" sözleriyle ilgili "“Ben hep vicdanımın gereğini yaptım, yaparım, yapıyorum, yapacağım" dedi.

Ahmet Hakan yazısında Erdoğan’ın sözlerinin şaka olduğunu söyleyerek “Ben hep vicdanımın gereğini yaptım, yaparım, yapıyorum, yapacağım. Vicdanımın gereğine dayanarak yazdıklarımın kimin işine yaradığını zerre kadar umursamadım, umursamıyorum, umursamayacağım.”  dedi.

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, “Hep vicdanımın gereğini yaptım, yaparım, yapacağım” başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’la Kanal D / CNN Türk ortak yayınında yaptığımız söyleşide… Konu bir ara muhalefete geldi. Muhalefet konusunda ısrarlı sorular sorulunca…Erdoğan, gülerek ve şaka yaptığını belli ederek… ‘Ahmet Bey, o konuda yazılarıyla gereğini yapıyor’ türü bir cümle kurdu. Bir şakanın bu kadar büyütüleceğini, üzerinde tepinileceğini, dallandırılıp budaklandırılacağını düşünmediğim için… Program sırasında konuyla ilgili bir şey deme gereğini duymadım. Ama ekran başına oturup açık kovalayan düşmanımız çok Allah’a şükür. Baktım gördüm ki onlar durmamışlar. Tepinmişler Allah tepinmişler. Küfürler, hakaretler, iftiralar falan.

Yazdıklarım ortadadır. Ben hiçbir zaman, bir iktidar partisi temsilcisi gibi davranarak kıyasıya bir muhalefet eleştirisinin içine girmedim. Muhalefete yönelik eleştirilerim, çoğunlukla yapıcı eleştirilerdir. Bu arada şunu da söylemeliyim: Yazı hayatıma başladığım ilk günden bugüne kadar… İnanmadığım tek bir harfi bile yazmadım. Ben hep vicdanımın gereğini yaptım, yaparım, yapıyorum, yapacağım. Vicdanımın gereğine dayanarak yazdıklarımın kimin işine yaradığını zerre kadar umursamadım, umursamıyorum, umursamayacağım.”

Anahtar Kelimeler:
Yeni Şafak yazarı: Erdoğan'ın diploması kayıpÖnceki Haber

Yeni Şafak yazarı: Erdoğan'ın diploması...

Dış ticaret açığında bir rekor daha!Sonraki Haber

Dış ticaret açığında bir rekor daha!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!