Acemi dolandırıcı 200 lira aldı, 4 bin lira verdi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Acemi dolandırıcı 200 lira aldı, 4 bin lira verdi
Abone ol
İstanbul’un Kadıköy ilçesinde bir acemi dolandırıcı, vatandaşın 200 lirasını dolandırdı ancak 4 bin lira kaybetti.

İstanbul’un Kadıköy ilçesinde bulunan Göztepe semtinde geçen yıl aralık ayında otomobiliyle hastaneye giden bir öğretim görevlisi, park edeceği sırada başka bir otomobile çarptı. Öğretim görevlisi uçağını kaçırmamak için hasar verdiği aracın ön camına iletişim bilgileriyle birlikte "Zararınızı karşılamak istiyorum beni arayın" notunu bıraktı.

Bu sırada Selami K. adlı kişi tesadüfen notu gördü ve öğretim görevlisine mesaj attı. Kendisini aracın sahibi olarak tanıtan Selami K. zararın 200 lira olduğunu ve giderilmesini istediğini söyledi. Bunun üzerine öğretim görevlisi aracın ruhsat fotoğrafını göndermesini talep etti. Uçağa yetişmeye çalışan öğretim görevlisi, ruhsattaki fotoğrafı iyi inceleyemedi ve 200 lirayı gönderdi. Selami K. ise parayı aldıktan sonra öğretim görevlisine 200 lira göndererek "Teşekkür ederim beyefendi, sizin gibi insanlar kaldı mı bu ülkede" şeklinde mesaj gönderdi.

Daha sonra ruhsattaki fotoğrafı inceleyen öğretim görevlisi, ruhsatın başka bir araca ait olduğunu fark etti, parayı geri istedi ancak telefonunun engellendiğini öğrendi.

Avukatı Bilal Furkan Şimşek’in hazırladığı dilekçe ile savcılığa suç duyurusunda bulundu. Soruşturma kapsamında emniyette ifadesi alınan Selami K. suçlamayı kabul ederek "O dönem paraya ihtiyacım olduğu için böyle bir şey yaptım. Pişmanım. Karşı taraf kabul ederse bana gönderdiği 200 lirayı kendisine gönderebilirim. Uzlaşmak istiyorum" dedi.

Savcılık dosyayı uzlaşma bürosuna gönderdi. Selami K. öğretim görevlisine 4 bin lira tazminat ödeyerek uzlaştı.

Anahtar Kelimeler:
İsmailağa Cemaati, kadınların cenazeye katılmasına izin vermediÖnceki Haber

İsmailağa Cemaati, kadınların cenazeye k...

Merkez Bankası faiz kararını verdi!Sonraki Haber

Merkez Bankası faiz kararını verdi!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!