Abdurrahman Dilipak: ‘Savaş’ı da ‘terör’ü de genel anlamda devleti yönetenler çıkarır

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Abdurrahman Dilipak: ‘Savaş’ı da ‘terör’ü de genel anlamda devleti yönetenler çıkarır
Abone ol
Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak,  “siyaset” ve “terör” kavramlarını değerlendirdiği bugünkü yazısında  “‘Savaş’ı da ‘terör’ü de genel anlamda devleti yönetenler çıkarır” dedi.

Yeni Akit gazetesi yazarı Dilipak, söz konusu yazısında  kaybedilen kurtuluş savaşlarına ‘terör’, kazanılan terör eylemlerine ise ‘kurtuluş savaşı’ denildiği belirterek "Eğer savaşan taraflar ölüme koşuyorlarsa bunun bir anlamı olmalı. Bu gerçeğin sadece bir kısmı. ‘Savaş’ı da ‘terör’ü de genel anlamda devleti yönetenler çıkarır. Terör ‘özel harp’tir, ‘soğuk harp’tir, ‘psikolojik harp’tir, ‘vekalet savaşı’dır, ‘Kontrollü bunalım stratejisi’dir, ‘ötekileri birbirine kırdırmak için bir araç’tır. " dedi.

"Çöplüklerden yiyecek bir şeyler aramak için çöpleri karıştıran insanlar, aslında batının ve onların yerli işbirlikçilerinin refah ve mutluluğunun harcını karıştırıyorlar." diyen Dilipak, "Derin devlet, soğuk savaş, Özel Harp, Çekiç Güç, bunların hepsi terör örgütü idi aslında. BÇG’yi, FETÖ’yi, Emire Kalkancı’yı kim niçin örgütledi. Ya da PKK’yı, PYD’yi, DAEŞ’i, Halkın Mücahidlerini kim örgütledi." sorularını yöneltti. 

Dilipak'ın bugünkü yazısı şu şekilde : 

Benim kitaplarımdan birinin adı da “Terörist kim”. Terörü anlamak istiyorsanız, önce teröristi tanımanız gerekiyor. “Terör” tek başına “gaye ve yöntemi, nihai hedefi” itibarı ile sorgulanan bir eylem. Ama genel anlamda “Kaybedilen kurtuluş savaşlarına ‘terör’, kazanılan terör eylemlerine ise ‘kurtuluş savaşı’ derler.

Allah (cc) bize “Şeytan sizi Allah’la aldatmasın” derken bu konuya işaret ediyor olmasın sakın! Melek’le Şeytan’ı karıştırmamak gerek. 

Dışarıdan baktığınızda, kullandıkları araçlar ve eylem biçimi olarak çok fazla bir fark görmeyebilirsin. Sonuçta bu konuda vereceğiniz hüküm büyük ölçüde değer yargılarınızla ilgili sübjektif olacaktır. 

Eğer savaşan taraflar ölüme koşuyorlarsa bunun bir anlamı olmalı. Bu gerçeğin sadece bir kısmı. “Savaş”ı da “terör”ü de genel anlamda devleti yönetenler çıkarır. Terör “Özel harp”tir, “soğuk harp”tir, “psikolojik harp”tir, “vekalet savaşı”dır, “Kontrollü bunalım stratejisi”dir, “ötekileri birbirine kırdırmak için bir araç”tır. 

Birileri aynı ülkenin çocuklarının kanları ve gözyaşları üzerinden kendilerine servet ve iktidar üretmek istiyorsa böyle yaparlar. Dini (Mezhebi), etnik, ideolojik, politik (Ekonomik ve yönetimle ilgili), felsefi ve vijdani kanaat farklılıkları üzerinden insanları birbirine kırdırırlar. İşçi-patron, kadın-erkek, tüm farklılıklar çatışma sebebi olabilir.

Bakın bazı devletler kuruluştan “Haydut”dur. Ya da sonradan darbe ya da başka bir yolla haydutlar devleti ele geçirdiklerinde toplumu ve başka halkları ezerler. Allah namuslu insanları adil bir devletten mahrum etmesin. Zalimlere gelince o devlet onların başına Allah’ın cezasıdır. Devleti milletinin başına bela olmuş bir topluma başka bela gerekmez.  Bakın içine devletin ajanları sızmamış savaş, terör ve Mafia yoktur. İçinde devletin eli olmadan bu yapılar uzun süre yaşayamaz. Hatta bunları o devletler kurar ve yönetirler!. 

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLA

Anahtar Kelimeler:
Kış lastiğinde kiralama dönemi !Önceki Haber

Kış lastiğinde kiralama dönemi !

Sabah başyazarı Barlas'tan Bakan Nebati'nin sözlerine göndermeSonraki Haber

Sabah başyazarı Barlas'tan Bakan Nebati'...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!