Abdulkadir Selvi: Ali Babacan cumhurbaşkanı adaylığına hazırlanıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Abdulkadir Selvi: Ali Babacan cumhurbaşkanı adaylığına hazırlanıyor
Abone ol
Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, altılı masaya ilişkin iddialarına bir yenisini ekledi. Selvi, "Kulislerden edindiğim bilgiye göre Ali Babacan cumhurbaşkanı adaylığına hazırlanıyor" dedi.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesine yine altılı masayı taşıdı. CHP’den İYİ Parti’ye kadar birçok konuda yorum yapan Selvi’nin yazısının son bölümünde "Babacan 6’lı masayı sarsacak" başlıklı bir kısım yer aldı. Selvi, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın cumhurbaşkanı adaylığına hazırlandığını ileri sürdü.

Selvi’nin yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Küçük taş büyük baş yarar" diye bir deyim vardır. 6'lı masada ise küçük partiler büyük rol oynuyorlar. Ali Babacan 2 Ekim de yapılacak toplantı öncesinde muhalefet liderleriyle ikili görüşmeler yaptı. Ali Babacan geçiş döneminin cumhurbaşkanına bırakılmadan koalisyon ortaklan tarafından eşit bir şeİdlde yönetilmesini istiyor.

"İYİ Parti'nin aksine HDP ile ilişkilerin sürdürülmesini istiyor. "Altılı masa HDP ile ilişkiyi mutabakatla götürmeyebilir" diyor. 

"DEVA Partisi seçim ittifakı yapmayacak. Babacan, "Şu an için biz gemileri yaktık, tek başımıza gidiyoruz" dedi.

"Babacan, ortak cumhurbaşkanı adayı konusunda acele edilmemesi görüşünde ama gerekçesi çok farklı. "Geçen sene çok tartışılan isimler bu sene değişti. Yine de değişir" diyor. Geçen sene Ekrem İmamoğlu konuşuluyordu. O değişti. Şimdi Kemal Kılıçdaroğlu konuşuluyor. Babacan'a göre Kılıçdaroğlu da değişebilir.

"Babacan hem ortak aday olmayabilir diyor hem de cumhurbaşkanı adayının 6'lı masadan birisinin olmasının şart olmadığını söylüyor. "Dışarıdan da olabilir" diyor. Bunlan topladığımızda Babacan'ın Kılıçdaroğlu'nun ortak adaylığına sıcak bakmadığı sonucunu çıkarabiliriz. Masanın dışından tarifiyle akla ilk olarak Abdullah Gül geliyor.

"Ama kulislerden edindiğim bilgiye göre, ne Kılıçdaroğlu ne Abdullah Gül. Ali Babacan, cumhurbaşkanı adaylığına hazırlanıyor. Zaten "Ortak aday olmazsa cumhurbaşkanı adayıyım" demişti."

Anahtar Kelimeler:
İntihara kalkışan kız çocuğunun iki akrabası tarafından istismara uğradığı ortaya çıktıÖnceki Haber

İntihara kalkışan kız çocuğunun iki akra...

Aile Bakanı: Eşcinselliği normal görmek gibi bir lüksümüz yokSonraki Haber

Aile Bakanı: Eşcinselliği normal görmek...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!