20 liralık borç için gözaltına alındı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
20 liralık borç için gözaltına alındı
Abone ol
Van’da Abdullah Onar yıllar öncesinde kapandığını sandığı dava dosyasından karşısına çıkan 20 liralık borç yüzünden gözaltına alındı.

Abdullah Onar, 2005 yılında yurtdışından Türkiye’ye satış yapmak için kıyafet getirmesinin ardından hakkında açılan ‘başkasına ait marka hakkına iktibas ve veya iltibas suretiyle satışa arz etmek veya satmak’ suçlamasıyla yargılanıp ceza aldı. Onar’ın ifadelerine göre bu ceza kapsamında 2 ay bir okulda çalışmıştı.

Yol TV’ye konuşan Onar, dosyanın kapanmadığını ve 3 bin liralık ceza ödemesi olduğunu bir ay önce gözaltına alındığında öğrendiğini söyledi.

Cezasını ödeyen Onar’a asıl şok aynı dosyadan yalnızca 20 liralık bir ödeme kaldığı için Van’da bir otelde konakladığı esnada gözaltına alınması oldu. Onar kendisi çektiği videoda 20 liralık borcu akaryakıt fiyatı ile karşılaştırarak, devletin 20 liralık borcu tahsil edebilmek için daha fazla tutarda yakıt kullandığını ifade etti. Kendisine 20 lira eksik söylendiği için yalnızca 3 bin lira borç ödediğini aktaran Onar, çektiği videoda Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a seslenerek 20 lira için gözaltı yapılmasına “Böyle kanun, böyle adalet olmaz! Hırsızlık mı yaptım? İnsan mı öldürdüm?” diyerek isyan etti.

Anahtar Kelimeler:
Asgari Ücret Komisyonu toplanıyor!Önceki Haber

Asgari Ücret Komisyonu toplanıyor!

Öldürdüğü kadınları hem yedi hem komşularına yedirdiSonraki Haber

Öldürdüğü kadınları hem yedi hem komşula...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!